wtorek, 18 lutego 2014

Сочи & Soczi

#antropocentryzm
#gender
#flash mob
#curling
#happening
#szafiarka
#mem
#Olimp
#princeska

Olimpiada trwa, memy z podwójnym sedesem zastąpiono prześwietleniami stopy złotej Justyny oraz narzekaniami, że Kamil ma tylko dwa złote medale (a mógłby mieć trzy). Tryumfującemu Zbigniewowi politycy planują zbudować złote lodowisko. W kręgach zbliżonych do sfer, zimowe igrzyska wyiskrzyły myśl, że gender to pryszcz - prawdziwa zgroza to animal studies... Tak! Rozważany jest bowiem "zmierzch antropocentrycznego paradygmatu". Tylko ja z Martą rozmroziłyśmy nasz pomysł flash moba w budynku zwanym "dumą Lubelszczyzny".
Zrobimy curling mopami i froterkami z nadzieją, że nasz happening zainspiruje okoliczne butiki do obdarowania nas aksamitnymi princeskami. Bo my, jak prawdziwe princessy godneśmy nosić suknie z materiału zwanego heksámitos, czyli uprzędzionego z sześciu nici. Już dziś próbuję dołączyć do grona szafiarek, opisując kadrę Bermudów paradujących w Soczi w bermudach i japonkach. Jak również Japończyków, którzy wyszli w kurtkach zwanych kanadyjkami. Chociaż niektórzy twierdzą, że był to raczej krój eskimoskiego anoraka.
Zawiedli się kibice oczekujący, że reprezentacja Indii pojawi się w strojach z kaszmiru i angory. Trzej sportowcy z Indii wystąpili na inauguracji jako niezależni, pod flagą olimpijską, a nie własnego kraju. Poprzednio zdarzyło się tak w 1960 roku w Squaw Valley. Pod olimpijską flagą maszerowała wspólna reprezentacja Niemiec oraz Południowej Afryki(!) I tylko można sobie wyobrażać, że zarzucili futrzane pelisy na bikini. Bo miło popatrzeć na olimpijskie inauguracje i medalistów dekoracje, ale przerażają polityczne oracje i deklaracje budowania hal, w których Marta i ja trenowałybyśmy curling. Obiecuję, że zrezygnujemy z Plazy i pójdziemy prosto do Olimpu z mopami zrobić flash moba. Wierzę bowiem, że iluzją jest budowa wielkich stadionów dla poprawy zdrowia.  Potrzeba nam ścieżek rowerowych i trawiastych powierzchni do kopania piłki.

ps.
trochę się wstydzę, bo pognaliśmy owczym pędem i piszemy na eREpetitio internacjonalistycznie Sochi, a jeszcze niedawno pisaliśmy: Soczi a potrafimy nawet napisać Сочи, zobacz:
http://www.erepetitio.pl/pl/set/258/russian